A K T U Á L N Ě

Organizace dne otevřených dveří 22. 1. 2022

Abychom zajistili dodržení všech hygienických pravidel a bezpečný provoz školy, bude den otevřených dveří probíhat takto:

  • Vstup do školy bude organizován po menších skupinkách v intervalech 30 minut.
  • Registrace na přesný čas probíhá prostřednictví aplikace Reservio.
  • Prohlédnete si celou školu, seznámíme vás s podmínkami studia a přijímacími zkouškami.
  • Vstup do školy pro uchazeče a jednu osobu doprovodu bude možný jen v respirátoru FFP 2.

Postup pro registraci: vyberete si obor a čas, potvrzení vám přijde do vámi uvedeného mailu. Přijďte prosím včas.

Registrace bude zde:
https://sps-a-sos-dvur-kralove.reservio.com
Registrujte pouze jednu osobu (platí pro žáka+doprovod)!

Parkování je v možné v okolí školy, v mapce je vyznačeno zeleně.

  • Budova S E. Krásnohorské 2069 Kadeřník, kosmetické služby, Masér
  • Budova H Nábř. J. Wolkera 131 Bezpečnostně právní činnost, Cestovní ruch
  • Budova I Nábř. J. Wolkera 132 IT Kybernetická bezpečnost, Aplikovaná chemie

Těšíme se na vás

Biatlonový výcvikový tábor třetího ročníku BPČ

VT BPČ 3. ročníku INFORMACE

Rezervace návštěvy ve studijním oddělení
https://sps-a-sos-dvur-kralove.reservio.com​

Upozorňujeme, že pronájem sportovní haly na nábřeží Jiřího Wolkera je od 1.10. 2021 stanoven na 450,-Kč/1 hod.

V tomto školním roce nebudeme prostory auly na nábř. J. Wolkera pronajímat veřejnosti, firmám a dalším institucím.

Střední průmyslová škola a Střední odborná škola ve Dvoře Králové nad Labem (dále SPOŠ), která se před časem stala Fakultní školou Fakulty chemicko – technologické Univerzity Pardubice, nabízí pro školní rok 2022/2023 studium v šesti atraktivních maturitních oborech a jednom učebním oboru.

Technické maturitní obory Aplikovaná chemie (FORENZNÍ ANALÝZA) a Informační technologie (KYBERNETICKÁ BEZPEČNOST) pokračují ve více než 130leté tradici výuky na Střední průmyslové škole Dvůr Králové.  Bývalá „průmyslovka“ je dnes jen jednou z více částí školy.

Nesmíme zapomenout ani na mnohaletou tradici dalších součástí naší školy, Obchodní školy a Obchodní akademie, na které v současnosti navazuje studium oboru Cestovní ruch.

Mezi širokou veřejností jsou známé obory zaměřené na osobní služby. Jedná se o maturitní obory Kosmetické služby a od školního roku 2019/2020 nově zavedený atraktivní obor Masér sportovní a rekondiční. Kadeřník je naším jediným učebním oborem a připravuje žáky na samostatné podnikání v této oblasti.

Mezi nejnovější maturitní obory patří žáky hojně vyhledávaná Bezpečnostně právní činnost.

V areálu SPOŠ Dvůr Králové se nachází kromě budov školy veškeré zázemí včetně vlastní jídelny, domova mládeže, cvičné restaurace s kuchyní a nepostradatelného sportoviště s workoutem, vše v docházkové vzdálenosti a v blízkosti centra města. Samozřejmostí je pokrytí budov SPOŠ velmi rychlým internetovým připojením včetně Wi-Fi.

Žáci SPOŠ, která spadá pod Královéhradecký kraj, mají po dobu studia zdarma licenci na produkty Microsoft Office.

Potvrzení o studiu

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

již za

2022/01/22 08:00:00

Výdej obědů od 1. 9. 2021

11:15 – 11:50 cizí strávníci (jídlonosiče)
12:00, 13:00, 14:00 cizí strávníci (strava na talíř)
12:30 – 14:30 studenti, zaměstnanci SPOŠ, GYMNÁZIUM

NAŠE OBORY

APLIKOVANÁ CHEMIEForenzní analýza

APLIKOVANÁ CHEMIE

čtyřleté studium
ukončené maturitou

INFORMAČNÍ TECHNOLOGIE Kybernetická bezpečnost

INFORMAČNÍ TECHNOLOGIE

čtyřleté studium
ukončené maturitou

BEZPEČNOSTNĚ PRÁVNÍ ČINNOST

BEZPEČNOSTNĚ PRÁVNÍ ČINNOST

čtyřleté studium
ukončené maturitou

CESTOVNÍ RUCH

CESTOVNÍ RUCH

čtyřleté studium
ukončené maturitou

KOSMETICKÉ SLUŽBY

KOSMETICKÉ SLUŽBY

čtyřleté studium
ukončené maturitou

KADEŘNÍK

KADEŘNÍK

tříleté studium
bez maturity

MASÉR SPORTOVNÍ A REKONDIČNÍ

MASÉR SPORTOVNÍ A REKONDIČNÍ

čtyřleté studium
ukončené maturitou

náš blog

Facebook

Dnes byl v chemické laboratoři "průmyslovky" zprovozněn multifunkční analyzátor Mantech. Analyzátor je profesionálním zařízením pro analýzu kvality vody, stanovení více parametrů v jednom vzorku. Bude využit prioritně pro výuku analytické chemie žáků 3. a 4. ročníku oboru Aplikovaná chemie.Naše střední škola je první, která ho v ČR vlastní. ... více zdeSee Less

1 týden zveřejněný

V letošním roce jsou sportovní akce z pandemických důvodů Covid-19 z velké části zrušeny nebo omezeny. Výjimkou tomu nebyl ani letošní florbalový turnaj, který se prezentuje pod názvem Subterra Cup 2022. Jedná se o program v kooperaci s Českým florbal a dává tím prostor alespoň z malé části pro sportovní srovnání mezi středními školami v rámci celé ČR.Chlapecký tým odehrál v okresním kole celkem 3 utkání – proti Gymnáziu Trutnov (0:0), BPA Malé Svatoňovice (2:0) a v neposlední řadě SPŠ Trutnov (2:2). I přes kvalitně odehraná utkání se náš tým navzdory horšímu skóre umístil na nepostupovém, avšak krásném 2. místě. Dívčí tým postoupil přes malý počet přihlášených týmů rovnou do krajského finále, kde odehrál celkem 5 utkání. Přes prohru 0:2 proti Zdravotnické škole HK a výhru 4:0 proti SŠSOG HK skončily dívky ve skupině na 2. místě. Následně sehrály čtvrtfinálový zápas proti SŠVT HK (7:0), semifinálovou bitvu s neúspěšným koncem proti Gymnáziu Trutnov (0:3), avšak vítěznou tečkou byl zápas o konečné 3. místo proti Zdravotnické škole HK (0:0; 2:1 po sam. nájezdech).Všem zúčastněným děkuji za nasazení a reprezentaci SPOŠDK. ... více zdeSee Less

2 týdnů zveřejněný

Organizace dne otevřených dveří 22. 1. 2022Abychom zajistili dodržení všech hygienických pravidel a bezpečný provoz školy, bude den otevřených dveří probíhat takto:Vstup do školy bude organizován po menších skupinkách v intervalech 30 minut.Registrace na přesný čas probíhá prostřednictví aplikace Reservio.Prohlédnete si celou školu, seznámíme vás s podmínkami studia a přijímacími zkouškami.Vstup do školy pro uchazeče a jednu osobu doprovodu bude možný jen v respirátoru FFP 2.Postup pro registraci: vyberete si obor a čas, potvrzení vám přijde do vámi uvedeného mailu. Přijďte prosím včas.Registrace bude zde:sps-a-sos-dvur-kralove.reservio.comParkování je v možné v okolí školy, v mapce je vyznačeno zeleně.Budova S E. Krásnohorské 2069 Kadeřník, kosmetické služby, MasérBudova H Nábř. J. Wolkera 131 Bezpečnostně právní činnost, Cestovní ruchBudova I Nábř. J. Wolkera 132 IT Kybernetická bezpečnost, Aplikovaná chemieTěšíme se na vás ... více zdeSee Less

3 týdnů zveřejněný

SPOŠCAST naší školy bude pravidelný čtrnáctideník, který bude přinášet neformální rozhovory s lidmi z naší školy, ale i bývalých studentů. Dnes vám nabízíme povídání o 3D tisku. ... více zdeSee Less