Dne 5. 11. 2019 se žáci oborů Aplikovaná chemie (2. B, 3. B) a Informační technologie (3. I) zúčastnili exkurze do Národního technického muzea v Praze.
Žáci oboru Aplikovaná chemie přednostně zamířili do stálé expozice Chemie kolem nás. Cílem této expozice bylo poukázat na souvislosti mezi mnoha ději v běžném životě a předměty, které denně bereme do rukou s chemií a prací chemiků ve výzkumných, vývojových, technologických a průmyslových laboratořích. V expozici jsou představeny i významné osobnosti tohoto oboru. Práce významného českého chemika Jaroslava Heyrovského, který obdržel v roce 1959 Nobelovu cenu za objev polarografu, nebo dílo Otto Wichterleho, jehož vynález měkkých kontaktních čoček byl světového významu a ve výstavě návštěvníky upoutá jeho kopie čočkostroje ze stavebnice Merkur.
Z dalších stálých expozic je dále zaujaly: Architektura, stavitelství a design, Astronomie, Doprava, Fotografický ateliér, Hornictví, Hutnictví, Herna Merkur, Interkamera, Měření času, Tiskařství, Technika v domácnosti, Televizní studio.
Žáci oboru Informační technologie přednostně zamířili do stálých expozic – Doprava a Televizní studio. Expozice Doprava (historie dopravy) představuje první automobily poháněné spalovacím, ale také parním motorem, vývojovou řadu motocyklů od konce 19. století do současnosti. Dále jsou zde ukázky železniční techniky, letadla zavěšená od stropu, počínaje košem plynového balonu, přes kluzák Igo Ericha, Kašparův letoun, s nímž vykonal dálkový přelet, unikáty historických letadel Anatra Anasalj, Traktor, sportovní letouny Zlín Z XIII, Z 50 L a desítky dalších. Expozice Televizní studio vznikla ve spolupráci s Českou televizí, která věnovala Národnímu technickému muzeu funkční televizní techniku a technologické stojany a nábytek, které v letech 1997 až 2011 sloužily ve studiovém komplexu SK8 objektu zpravodajství na Kavčích horách pro každodenní vysílání.
Ing Dagmar Hloušková