NAŠE POSLEDNÍ PROJEKTY

Reportáže

Reportáže zachycují aktuální, ale i běžný život na škole či domově mládeže.

SPOŠCAST

PODCAST naší školy je pravidelný čtrnáctideník, který bude přinášet neformální rozhovory s lidmi z naší školy, ale i bývalých studentů.

Den s učitelem

Den s učitelem je projekt prezentace pracovního dne našeho učitele či učitelky. Co vše za jeden den učitel musí stihnout.

Virtuální studio

Naše virtuální studio využíváme k prezentaci několika reportáží za sebou a dalšímu zpravodajství z naší školy zábavnou formou.

Hlavní činností našeho kroužku je tvorba zpravodajství pro naši školu. Natáčíme zajímavé události a aktivity, které se konají napříč obory a zpracováváme Vám to do podoby krátkého videa nebo shrnutí ve virtuálním studiu. Dále si také vymýšlíme zajímavé projekty jako například SPOŠCAST, který je podcastem školy, kde zpovídáme učitele a studenty, ale zároveň také absolventy a jiné hosty. Za zmínku také stojí Den s učitelem, ve kterém zpracováváme jejich pracovní náplň, abychom nejen studentům ukázali, že nemají tak lehké povolání, jak se může zdát.

Našim nejnovějším PROJEKTEM je vědomostní soutěž SQUÍZÍK, kterého se můžou účastnit studenti ze všech oborů.

Žáci si na kroužku mohou vyzkoušet práci s textem, namlouvání, moderaci, střih videa, grafiku a mnoho dalších činností, které se pojí s multimediální tvorbou.

Technika:
Využíváme dvě profesionální kamery společně s dvěma profesionálními fotoaparáty. (K nim máme k dispozici bezdrátový audio set na rozhovory.) Na virtuální studio používáme klíčovací stěnu, abychom mohli měnit pozadí za moderátorem. Dále také umíme dělat živé přenosy na YouTube nebo Facebook, jelikož máme online režii, ve které lze dělat střihy mezi kamerami v reálném čase. Ve studiu máme i tři notebooky, na kterých je profesionální program pro střih a speciální efekty. Nesmíme opomenout světla a time slidery, pomocí kterých můžeme dělat časosběry.

Prostory:
Původní místnost byla malá a nevyhovující. Získali jsme však místnost na budově K a ta je již svou velikostí pro tvorbu multimediálního studia vhodnější. Uvidíme, jaké možnosti se nám naskytnou do budoucna.

Nábor studentů:
Chceš si vyzkoušet střih videa? Moderaci? Natočit si nějakou reportáž? Nebo si vyzkoušet něco úplně jiného spojeného s naší technikou? Stačí vyplnit formulář a můžeš se u nás stavit. Scházíme se každé úterý od 15 do 18 hodin. Hlavním mottem našeho kroužku je „musí nás to bavit“.

Kroužek je každé úterý od 15 do 18 hodin.

Pokud je potřeba v jiném čase, je vždy upřesněno předem.

Pokud máte zájem o kroužek multimediální tvorby, prosím o vyplnění formuláře a jeho odeslání.

  Kontakt pro další informace:
  Ladislav Válek
  Tel: 777 028 221
  e-mail: valek.ladislav@sposdk.cz

  NAŠE PRÁCE

  Na obrázcích je živý přenos na několik kamer, s dalším vstupem pro prezentaci z notebooku a to vše streamované na Youtube školy.