V hodinách praktického vyučování se žáci učí praktickým dovednostem a rozvíjejí svoji zvolenou odbornost.
Odborný výcvik probíhá ve cvičném kadeřnictví v budově školy. Zde je simulován reálný provoz kadeřnictví ve školních podmínkách. Žáci mají možnost vyzkoušet si praktické činnosti, propagaci, řešit vzniklé problémy, pracovat samostatně, ale i v týmu. Získávají praktické zkušenosti při práci se zákazníky z řad široké veřejnosti, pracují s moderními přístroji, osvojují si základní provozní činnosti a dovednosti vést účetní evidenci. Učí se vhodně navazovat kontakt se zákazníkem, dodržovat zásady společenského chování, zásady osobní hygieny a hygieny provozovny.
Absolvují také odbornou praxi v rozsahu celkem 2 týdnů. Je realizována v kadeřnických salonech u smluvních partnerů. Význam těchto praxí spočívá v získávání praktických dovedností v prostředí reálného provozu kadeřnického salonu. Žáci mají možnost vyzkoušet si praktické činnosti v jiném prostředí, pracovat samostatně, oslovit zákazníky, atd.
Ze strany školy je snaha spolupracovat s různými subjekty v okolí při pořádání jejich akcí, aby praktická výuka pokrývala co možná nejširší spektrum aktivit, se kterými se žáci v budoucnu jako zaměstnanci nebo podnikatelé mohou setkat. Žáci dochází provádět kadeřnické služby do mateřských škol, dětského domova, domova důchodců (pravidelně i při nárazových akcích).